אזכרה בוצ'אץ 8/04/2013

כמדי שנה אנו ניצבים אל מול מצבת הזיכרון לקדושים לנרצחים ולנפטרים יוצאי בוצ'אץ והסביבה. ולצערנו מדי שנה מדלדלות השורות של השורדים והניצולים בעירנו.

יום השואה הוא יום הזיכרון למיליוני הנרצחים,ולאנשי בוצ'אץ שנכרתו במיתות אכזריות ,משונות וחסרות רגש אנוש , השם ייקום דמם. ביום זה עלינו לזכור השואה למרות העצב,לשמור על השורות וההמשכיות בשמירה על מורשת השואה.עלינו לעודד את דורות ההמשך לקרא על השואה להגיע לערים ולמחנות הריכוז וההשמדה,בייחוד לאלה שלא חווה באופן אישי.כלומר חשיפת ילדינו נכדינו ואף נינינו לחמר שלעתים קשה מנשוא.

השרשת זיכרון השואה לצאצאינו יכולה לבוא לא רק מימי וטכסי זיכרון,אלא אף ,מחשיפת הידע על התרבות שנגוזה. הרי בשואה נספו מטובי בני העם היהודי אף עירנו שסביבה היו ערים גדולות יותר כלמברג/לבוב, סטניסלבוב/איונו- פרנקובסק , טרנופול ועוד, הוציאה מקרבה דורות של חכמים, רבנים, אנשי חינוך וספרות ובעלי הישגים בתחום המעשי חילוני ,הקמת ישובים ניהול: אזרחי ,צבאי ועוד.

 מבין הנפטרים מאזכרה אני מזכיר את :

במעבר חד.בעת הקרובה נקיים נסיעה ארגונית לבוצ'אץ לטפל במצבה ובבית הקברות ואולי בגדר מסביב .מתארגנת קבוצת אנשים לכך.נפגש עם ראש העיר ונצרף דוברי השפה. באשר למסע לבוצ'אץ בשנים האחרונות לא צלחה דרכנו פשוט מספר המתעניינים היה נמוך.מי שמתעניין ידבר עמי ישירות ניתן אף במייל.

הנני מזכיר שלארגון אתר אינטרנט שנוסד ומנוהל עי מוטי קרניאל/הירשהורן .המשקיע רבות ואנו לא עומדים בקצב שהוא מוכן ויכול לפעול. באתר ישנו העתק של ספר בוצ'אץ המקורי.כן יש תרגום הספר לאנגלית ,כן יש באתר ספרי וסיפורי ניצולים .

אבקש להשלים מיילים וכתובות אצל מוטי קרניאל האחראי על מערכות המידע בארגון.

הנני מודה לחברי הועד: שמואל קולר הגזבר ודודי אנדרמן וכן לשוש טנא/קרמר התורמת ועוזרת ולפאול אסתר -גוניה המניחה מדי שנה זר ביד ושם.

הנני מבקש לתרום איש לפי יכולתו לארגון - זה נחוץ לנו כדי לקדם המטרות. שמואל ודודי כאן הישארו כאן כפי שניתן, החליפו מידע זה בהחלט עוזר לשמר הקשרים בינינו. תודה לכולכם .